Monday, September 9, 2013

Viljandis 3:0 meie kasuks :)


Toimumiskoht: Viljandi, koerteklubi ViLe
Kohtunik: Jurate Miliunaite, Leedu
Aeg: 7 sept. 2013


Meie võistluskalendrisse olin kirjutanud, et osaleme võistlusel, kuid väike kahtluseuss puges sisse küll, kas minna või mitte minna. Koer on mulle armas ja võistelda meeldib, kuid marsruut Hiiumaa – Viljandi – Hiiumaa ehk kilometraaž ühes päevas 400km ning jummal seda teab mitu tundi autoroolis, no ei olnud kuidagi ahvatlev. Aga on need argumendid siis kunagi takistuseks olnud, seega regatud sai, väikse tõuke andis ka viljandikate terav märkus, et miks küll  Lexberry`d Viljandit ignoreerivad.
Ühesõnaga äratus 4.30, praamile 6.30, Haapsalus 8.00, väike kohviturgutus ning koera pissitus (vahemärkus: kuni selle hetkeni ei saanud Berta aru, et mis hea pärast me keset puhkust nii vara rabeleme?), Viljandis kell 12.00.  Haapsalust Viljandisse orienteerudes olin ma nii uinine, et kaks tassi kohvi ja väiksed vahepeatused ei viinud ka siis une minema! Ei õnnestunud ka minu võistluseelne rutiin, kus ma rahulikult mõttes läbi käin oma vead ja luban endale, et tubli olen. Aga hommikune kastemärg ja päiksekäes aurav loodus oli fantastiline. No midagi ei ole teha ilusaim aeg on Eestimaal just nüüd.
Võistlustel osalemise boonuseks oli ka see, et üllatavalt :) hea oli meie koerabandet näha! Kaks nädalat eemalolekut andis tunda :)

Esimene rada
Ma tahan magada! Vot see oli mõte, mis rada õppides peas tagus!
Rada oli kergemate killast kuid oli kohti, milles tuleb tähelepanelik olla. Kristi ja Natalja range pilgu all sai ka ette näidatud, kuidas ma liikumist planeerin ning meelde tuletatud minu vead.
Koer oli väga energiline ning ülla-ülla enne starti haukus ärevusest minu peale! Jeee, see mulle meeldib!
Joostes ekstra kontrollisin oma kontaktinäitamist, sest rada võimaldas seda ja pagan, silmanurgast nägin, et jälle see koer kargab kontaktidest üle (õnneks kohtunik näitas ainult ühte vea punkti, kuid minuarust olid ka ülejäänud sellised sõu-sõu).
Kiirus 4,04m/sec, 5 trahvikat ning teine koht. Tublid olime. Muuvit vaadates ei saa ma endiselt aru, miks ma ei või koerale energilisemalt ja madalamalt trajektoori näidata. Usun, et kui ma ise rajal käbedamalt tegutseks, kasvaks ka koera kiirus.
video siin: http://www.youtube.com/watch?v=YkhYVRG8mAU

Olime teised /Foto:no kes muu kui Sven :)
Teine rada
Taaskord Kristi/Natalja valvsa pilgu all raja liikumine ette näidatud ning mulle loeti ka sõnad peale, et ma oma sissejuurdunud vigu ei kordaks (noh ikka see, et slaalomis koos koeraga liikumine, ei tõmba koera enne slaalomi lõppu ära, kontrollin, et koer läheb tunnelisse ning näitan korralikult takistusi ning ei kaota koera joostes).
Hea rada oli, selline mõnus jooksukas, mõnede salakavalate nurkadega. Viuhti ja oligi rada joostud. Ja siis tuli see vahva üllatus, et jeeeeee puhas rada!
Ja teadagi mida see tähendab! 
ME SAIME A3-e JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (muuvit vaadates on meie kontaktid sellised no mitte just kõige ilusamad ja no ikka „sõu-sõu“ kategooriasse minevad)
Juhhuuuuuu rõõm on meeletu kuigi kohe alguses see mulle kohale ei jõudnud.
Kiirus 4,04m/sec, puhas rada ning esimene koht.


Esimesed ja siit see A3 tuligi / Foto: jälle Sven :)
Kolmas rada
No nüüd siis saime sellesse hetke kus me trobikond seltskonnaga A2 rada õpime. Jep see oli keerulisem kui eelmised kaks ning no ei jäänud kohe meelde aga positiivne oli see, et kuna ma jooksin 19ndana siis oli aega endale rada meelde tuletada.
Aga jooksust. No pingelangus oli nii suur, et mul tõesti ei olnud vahet, mis tulemus meil rajal on. Jep, saime dsq, kuid need kaks kohta kus koer valesti jooksis oli puhtalt minu valejuhtimine, mida väikeste nõksudega oleks saanud ära hoida. No see oli eriti vahva kui koer raske nurga alt iseseisvalt valis slaalomi tõkke asemel (tõke oleks õige takistus olnud) aga eks rolli mängis see, et puhkuse 2 nädalat oleme slaalomit erinevate raskete nurkade alt õppinud ja koer on ülitubli olnud. Lisaks Berta jumaldab slaalomit ning meie aasta alguse rasketel aegadel oli slaalom see, mis koera rajal „käima tõmbas“.

 

Mis siis meie A1 ~ A3 sisse mahtus: klassivahetus võttis aega 15 võistlust. A1 algas ülihästi kuid siis mitmed elulised muudatused tõid kaasa selle, et koer muutus ebakindlaks – algasid rajal kohtunike tervitamine ning seismine takistuste taga.  Mitmed meie võistlused  möödusidki selle tähe all, et vähendada kohtunike tervitusi võistlussituatsioonis ning starti minnes lootes, et koer ei jääks tõkke ette seisma.
Sinna sisse mahtus hulgaliselt trennivälist koera enesekindluse tõstmist, mitmete erimooduste katsetamist ning koju mini agilityraja ehitamist. Seega jõudmine A3-e on tähendanud meile mööda kadalippu ja loorbereid roomates :D
Special tänud Kristile, Tiinale ja Nataljale, kellel on olnud viitsimist minuga erinevaid meetodeid katsetada ja olnud tahtmist nuputada, mis selle väikse valge-musta-pruunikirju russelli peas ikkagi toimub.
Ühesõnaga saime "trollijuhi" paberid kätte mitte just kolme kuuga :) aga kätte saime :)


Ja täna on tunne, et oi kuidas ma oma puhkuse ajal trennidest puudust tunnen ja tahaks juba selle koerabandega peale trenni jalutada.  Ja A3 radu tahaks ka võistlusel hääästi palju joosta!


ps. Suured tänud muuvimeikerile Svenile!
ps.ps Tänud ka piltide eest Svenile. Kohe kui minu vinge 4G tööle hakkab saan ka telefoniga tehtud  auhindade/sertidega pildi siia toimetada

No comments:

Post a Comment